Bireyselleştirilmiş Eğitim Metodu
SİZE ÖZEL PROGRAMLA BİREYSEL EĞİTİM İMKANI
  • Dil öğrenmek isteyen bireylerin öncelikli hedefi çoğu zaman İngilizceyi etkin bir şekilde konuşmak olmaktadır.  İngilizce biliyor musun sorusu, kişinin İngilizce konuşup konuşamadığını soran bir soru olmuştur her zaman.  Öğrencilerimizin seviyesine uygun bir şekilde konuşmasını sağlamak ta öncelikli hedefimiz olmaktadır. Yoğun dilbilgisi çalışmaları ya da kelime çalışmalarıyla sadece sınavlara hazırlanabilirsiniz. 
  • Konuşma çalışmalarının temeli, dinleme çalışmalarına dayanmaktadır. Konuşamayan ya da konuşma engelli kişiler sağır oldukları için konuşamamaktadırlar. Sesleri taklit edemeyen bireyler, konuşma eylemine geçememektedir. Öğrencilerimizin konuşmalarını sağlamak amacıyla, dinleme ve dinlediğini tekrar edebilme, metni özetleyip aktarabilme çalışmalarına verdiğimiz ağırlık sebebiyle, hem telaffuz eğitimini gerçekleştiriyor ve hem de öğrencilerimizin İngilizceyi anadili olarak konuşan kişilerden öğrenmesine gayret ediyoruz.
  • İyi bir konuşmacı olmak için iyi bir dinleyici de olmak gerektiği üzerinde duruyor ve bu şekilde gerçekleştirilen bir eğitimin hem konuşmayı öğretici ve hem de akıcı bir şekilde konuşmayı sağlayıcı olduğunu gözlemliyoruz. Eksik bırakılan veya yeterince yapılmayan dinleme alıştırmaları sonucu öğrenciler, anlıyorum ama konuşamıyorum noktasında tıkanıp kalmaktadır. Sahip olunan dilbilgisi veya onlarca kelime ile cümle kurulmaya çalışıldığında, kuralları ve kelimeleri bir araya getirerek cümleleri oluşturmak ve bunu yaparken de doğal bir akıcılıkla bunu gerçekleştirmek çok zor olmaktadır. Bu sorunu çözmek adına, öğrencilerimizin konuşmaları üzerinde duruyor ve hem soru sormayı ve hem de sorulan soruları cevaplamalarını istiyoruz.
  • Bireyin seviyesine uygun bir şekilde kısa hikayeler, duruma dayalı diyaloglar ve telaffuz, ses alıştırmaları ile de çalışmamızı destekliyoruz. Doğru kaynaktan duyulan ve edinilen ses, hem konuşmanın doğru ve düzgün olmasını sağlamakta ve hem de İngilizce konuşan başka bir bireyin cümlelerini anlamayı kolaylaştırmaktadır. Yanlış telaffuz edilen bir kelime, doğrusu duyulduğunda anlaşılamamaktadır. Yani öğrenci bir kelimeyi yanlış telaffuz ediyorsa, karşısındaki kişinin de aynı kelimeyi aynı şekilde telaffuz etmesini beklemektedir. Bu sebeple dinletilen seslerin ve yapılan konuşma alıştırmalarının özenle seçilmesi çok önemlidir.
  • Duruma dayalı, günlük hayattan alınan diyaloglar ve bu konu üzerine hazırlanmış onlarca kaynaktan yeri geldiğinde sistemli bir şekilde yararlanılmakta ve öğrencilerimizin günlük hayata dair konuşmalara aşina olmaları sağlanmaktadır.
  • Yazılı metinleri anlamak için, tekrar başa dönüp cümleyi değerlendirmek mümkündür ancak konuşma anında kurulan cümleler, bir nehir gibi akıp gitmektedir, bu yüzden kaçırılan bir bölümden sonrasına yetişmek zor olmaktadır. Bu sorunu çözebilmek adına yaptığımız dinleme alıştırmaları bizlere gösterdi ki, ne kadar çok ses alıştırması yapılırsa, konuşma yetisi de o derece artmaktadır.
  • İçimizden çok güzel cümleler kurup, kelimeleri çok güzel telaffuz ettiğimizi düşünürüz ancak bu beynimizin bize oynadığı bir oyundur. Bir sanatçı ile birlikte, içimizden aynı şarkıyı söylemek gibi, sanki sanatçı biziz ve aynı güzellikte şarkıyı okuyoruz, ancak sesli bir şekilde söylemeye başladığımızda durumun hiç te öyle olmadığını farkederiz. Bu sebeple öğrencilerimize her zaman sesleri taklit ve tekrar etmelerini tavsiye ediyoruz.
  • İngilizcede olan ama Türkçede olmayan bazı sesler mevcut ve bu seslerin nasıl üretildiği ve dilimizin, dudaklarımızın nasıl bir şekil aldığı eğitimi üzerinde de duruyoruz ve bunu görsel açıdan desteklemek için de konularla ilgili videolar izleyerek, hem görsel olarak ve hem de işitsel olarak konuşma dersleri yapıyor, öğrencilerimizi konuşma ve anlama konusunda daha ileriye taşımaya çalışıyoruz.
 

KONUŞMA AĞIRLIKLI EĞİTİM

 
 
Öğrencilerin aynı anda eğitim aldığı, belirli sürelerde konuların bitirilmesi gereken eğitim sistemi yerine, tamamen sizin hızınız, ilginiz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda şekillenen bir eğitim sistemi ile İngilizceyi konuşmanın ve bu dilde iletişim kurmanın rahatlığını yaşayın.
 

DİL EĞİTİMİNDE FARKLI ANLAYIŞ

 
 
BİREYSELLEŞTİRİLMİŞ EĞİTİM
Eğitimin Bireyselleştirilmesi ile ilgili çalışmalarımız uzun yıllara dayanıyor. Sonuçta edindiğimiz tecrübe bizlere gösterdi ki, eğitim kişiye özel olmalı, bireyin kendisine hitap etmeli ve öğrencinin ilgi ve istekleri hesaba...
KİŞİYE ÖZEL ANLATIM
İngilizce eğitimi için hazırlanan onlarca ders kitabı, konuşma aktiviteleri için yayımlanan kitaplar, kelime bilgisini geliştirmek için oluşturulan yazılı eserlerden sadece bir tanesine odaklanıp diğerlerinin sağlayacağı faydalardan...
SİZE UYGUN KAYNAKLAR
Herkese aynı anda anlatılan dersler maalesef başarılı olamamaktadır ve bu yüzden de her öğrenci farklı bir seviyede kalmakta ve dil eğitiminden vazgeçmektedir. Ancak ders anlatımı, öğrenciye en uygun şekilde seçilirse...
KONUŞMA AĞIRLIKLI EĞİTİM
İngilizce eğitimi alan bireylerin en çok merak ettiği ve belki de istediği şey, bu dili etkin bir şekilde konuşabilmek. Peki ne zaman konuşabileceğim ya da konuşabilecek miyim soruları her zaman öğrenciyi meşgul etmiştir ve...
ONLINE TESTLER
Verdiğimiz eğitimin başarısını ölçebilmek için, ders esnasında edinilmesi gereken kazanımları, zaman zaman her öğrencimiz için hazırladığımız testlerle de ölçüyoruz. Her öğrencimize farklı testler uygulayarak, test sonuçlarına...
 
ADRES
Bayrampaşa / İstanbul
TELEFON
(+90) 530 463 13 85
E-POSTA
bilgi@ingilizcetestlerim.com
ÇALIŞMA SAATLERİ
Pazartesi-Cuma - 09:00-23:00
 
 

Bize Ulaşın

 
ingilizcetestler.com                                                   ingilizcetestlerim.com                                                  kolaydil.net